Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 19 marca 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 (18.03.2012r.)
1.     Niedziela dzisiejsza – Niedziela Laetare – pomaga bez rozpaczy,    z rozwagą spojrzeć na kolejny etap wielkopostnego skupienia.
2.     Jutro, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. Na Mszę Świętą w tę uroczystość zapraszamy szczególnie mężczyzn, bowiem święty Józef jest ich wspaniałym patronem i opiekunem.
3.     Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece paschałki. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. W dniach 23 i 24 marca wolontariusze przy współpracy z bankiem żywności przeprowadzą przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepach: Biedronka przy    ul. Rzemieślniczej oraz Stokrotka i PSS Społem na naszym osiedlu. Dary składamy u dyżurujących wolontariuszy Caritas      w sklepie lub do kosza przy ołtarzu. Zachęcamy do wsparcia tej akcji
4.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony w prezbiterium.
5.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
6.     Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dwóch terminach: 1) 18-19-20 marca 2012 w kościele Św. Rocha codziennie o godz. 19.30. 2) 25-26-27 marca 2012 w Katedrze również codziennie o godz. 19.30.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz