Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 23 lipca 2012

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 (22.07.2012r.)  
1.     Dlaczego nie szukamy Chrystusa w Kościele, w Ewangelii,           w modlitwie? Bo nauczyliśmy się traktować Go jak ubezpieczalnię, jako kogoś, kto winien nam natychmiast załatwiać trudne sprawy. Tymczasem On chce byśmy o Nim zawsze pamiętali i byli z Nim blisko, nie tylko w chwilach nieszczęść, ale zawsze. Niech to nam przypomina dzisiejsza Ewangelia!
2.     W środę czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika                 w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili         o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy Św. o godz. 18.00, na parkingach przy kaplicy.
3.     W ubiegłą niedzielę, na budowę kościoła zebraliśmy 8900 zł, 5$      i 5 Euro
4.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        w poniedziałek, 23 lipca – święta Brygida, patronka Europy.
·        we wtorek, 24 lipca – święta Kinga.
·        w środę, 25 lipca – święty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy.
·        w czwartek, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz