Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 29 lipca 2012

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 (29.07.2012r.)  

1.     Rozmnożenie chleba na pustyni było przygotowaniem do cudu innego chleba, tego, którego swoim wyznawcom pozostawił Chrystus. Chodzi tu o Eucharystię i wszystko, co Ona ze sobą niesie. Nie lekceważmy w wakacje tego duchowego skarbu!
2. W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
3.     W czwartek 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.
4.     Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek         i pierwsza sobota miesiąca.
6.     II Podlaska Biesiada Trzeźwości odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia w Świętej Wodzie. Początek o godz. 11.00.
7.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        we wtorek, 31 lipca – święty Ignacy z Loyoli.
·        w środę 1 sierpnia – święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła.
·        w sobotę, 4 sierpnia – święty Jan Maria Vianney, wybitny,             a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Jest patronem proboszczów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz