Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 września 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 (2.09.2012r.)  
1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii.          W sierpniu zebrano 583 zł. Wyprawki szkolne wydawane będą we wtorek 4 września w godz. 16.30 do 18.30. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki artykułów szkolnych i tym, którzy wspierają parafialną Caritas. Caritas parafii Św. Floriana zaprasza osoby o głębokim sercu do włączenia się w charytatywną działalność jako wolontariusz. Zgłoszenia do Caritasu Św. Floriana w dniach i godzinach otwarcia.
2.     Czy i do nas odnosiły się pełne żalu słowa Chrystusa: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie”? Oby nasze serca nie były daleko od Pana, bo to byłoby gorsze niż śmierć.
3.     Jutro, 3 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego                     i katechetycznego. O godzinie 8.00 zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę Świętą,          w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże       w nowym roku.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca
5.     W sobotę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej o godzinie 7.00, 9.00    i 18.00
6.     7 września, w piątek o godz. 10.00 rozpocznie się XII Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, od pomnika katyńskiego przy filharmonii do Kościoła Ducha Świętego.
7.     W przyszłą niedzielę, 9 września, o godz. 17.00, w dolnym Kościele Ducha Świętego odbędzie się spotkanie małżeństw niesakramentalnych.
8.     W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
9.     We wtorek 4 września spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich o godz. 16.30. Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz