Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 9 września 2012

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 (9.09.2012r.)  
1.     Do tego, by być zdrowym na duszy, potrzebna jest wiara. Jeżeli więc chcemy uchwycić najpełniejsze bogactwo istnienia, musimy prosić: „Panie, spraw, abym przejrzał”.
2.     Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej.
3.     W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je.
4.     Jutro będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci. To Ona od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła.
5.     13 września, w czwartek, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy liturgicznej. Serdecznie zapraszamy chętnych do posługi liturgicznej.
6.     Dzisiaj po każdej Mszy Św., w zakrystii zapisujemy uczniów        od klas III SP wzwyż na ministrantów.
7.     Młodzież klas III Gimnazjum prosimy by zapisywała się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie jest koniecznym warunkiem do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w III niedzielę października.
8.     W przyszłą niedzielę, 16 września, o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie animatorów i grup ruchu oazowego.
9.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz