Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 1 grudnia 2013

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela AdwentuOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
(1.12.2013r.)
1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W listopadzie zebrano 601 zł., wydano 49 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla jednego dziecka. Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, można je nabyć przy wyjściu z kaplicy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
2.     Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dla nas chrześcijan Adwent oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.
3.     Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 7.00.
4.     W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
6.     Od dzisiaj przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii, w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
7.     W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby kościoła na wschodzie, a we Mszy Św. o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
8.     W zakrystii można nabyć grudniowy numer „Drogi Miłosierdzia”.
Kółka Różańcowe z naszej parafii złożyły ofiarę w wysokości 900 zł. na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać za ten dar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz