Łączna liczba wyświetleń

sobota, 7 grudnia 2013

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela AdwentuOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

(8.12.2013r.)

1.     Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, można je nabyć przy wyjściu z kaplicy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. W dniach 29 i 30 listopada 2013, Caritas przy współpracy z Bankiem Żywności przeprowadzili akcję zbiórki żywności. Zebrano 835kg. produktów. Zebrane dary będą wydawane w paczkach świątecznych i comiesięcznych. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji. Parafialny Zespół Caritas zaprasza podopiecznych z dziećmi, w niedzielę, 15 grudnia na Mszę Św. o godz. 12.00. Po Mszy Św. spotkanie ze Św. Mikołajem i wydawanie paczek w naszej kaplicy.

2.     Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Spróbujmy dokonać swoistego podsumowania, jak przeżyliśmy ten czas, na czym się skupiamy. Może warto więc przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga.

3.     Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach Św. są zbierane ofiary do puszek na potrzeby tamtejszego Kościoła.

4.     Przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii, w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

5.     W piątek, 13 grudnia o godz. 18.00, w 32 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w Kościele Św. Rocha zostanie odprawiona Msza Św. w intencji ojczyzny. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz pod pomnik Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

6.     W sobotę, 14 grudnia od godz. 9.00 odbędą się w naszej parafii odwiedziny chorych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

7.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz