Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 15 grudnia 2013

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
(15.12.2013r.)
1.     Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co oznacza: „radujcie się”. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu.
2.     Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat nie załatwione sprawy, tym bardziej przyjdźmy teraz, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka.
3.     Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego.
4.     Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, można je nabyć przy wyjściu z kaplicy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
5.     Przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii, w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
6.     W sobotę, 21 grudnia w naszej parafii odbędą się jednodniowe rekolekcje. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
7.     Kółko różańcowe pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty złożyło ofiarę 300 zł. na budowę Kościoła. Bóg zapłać za ten dar.
8.     Akademickie rekolekcje adwentowe, odbędą się w dniach 15,16 i 17 grudnia 2013r., codziennie o godz. 19.30 w Kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz