Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 30 marca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (30.03.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(30.03.2014r.)
1.     Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
2.     W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. Do Komunii św. możemy przystępować również dłużej po spowiedzi, bylebyśmy nie popełnili grzechu ciężkiego. Grzechy lekkie, czyli takie, które zostały popełnione nie w pełni świadomie lub też ich materia nie obejmuje rzeczy ważnych, są gładzone podczas aktu pokuty na początku Mszy św., o ile z wiarą i pokorą stajemy w prawdzie wobec Boga.
3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, tym bardziej zechciejmy skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty.
4.     W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił.
5.     Trwa akcja: „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu.
6.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony.
7.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
8.     Od jutra, po zmianie czasu na letni, Msze Św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria po południu będzie czynna od godz. 16.30 do 17.30.
9.     4 i 5 kwietnia wolontariusze Parafialnej Caritas, przy współpracy z Bankiem Żywności, przeprowadzą akcję zbiórki żywności w sklepach:
Biedronka przy ul. Rzemieślniczej 40
Biedronka przy ul. Antoniuk Fabryczny 58
Stokrotka i PSS Społem na naszym osiedlu.

Przy wyjściu z kaplicy rozprowadzane są obrazy z bł. Ojcem Św. Janem Pawłem II (jako pamiątka kanonizacji) i Ojcem Św. Franciszkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz