Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 16 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (15.06.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
(15.06.2014r.)
1.     Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela wprowadzająca  nas w tak zwany okres w ciągu roku. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Niech wyrazem naszej wiary będzie liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.40.
2.     Dzisiaj 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi Ks. Abp. Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym jubilacie.
3.     Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W maju zebrano 650zł. Wydano 53 paczki żywnościowe, opłacono obiady w szkole dla jednego dziecka. W lipcu i sierpniu wolontariusze parafialnej Caritas nie będą pełnili dyżurów.
4.     W tym tygodniu, w czwartek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zadbajmy o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy naszych parafian do udziału w procesji ogólno miejskiej, która wyruszy z Katedry do Kościoła Św. Rocha po Mszy Św. o godz. 10.00. Procesja z naszej parafii wyruszy po Mszy Św. o godz. 9.00 i dołączy do procesji ogólno miejskiej.
5.     W oktawie Bożego Ciała od piątku o godz. 17.30 będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
6.     Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych „Barka” zaprasza na konferencję poświęconą współczesnym zagrożeniom duchowym w muzyce pt. „KOGO SŁUCHASZ?”. Konferencja odbędzie się w niedzielę 22 czerwca 2014r. o godz. 15.00 w Katedrze Białostockiej. Wygłosi ją Grzegorz Kasjaniuk – redaktor, dziennikarz, publicysta muzyczny.
7.     W dniach 20-22 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Tegoroczna 34 Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przebiegać będzie pod hasłem: „Szukałem Was” (św. Jan paweł II) i będzie miała charakter dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II. Białostockie grupy wyruszają 20 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. (Parafie z terenu Archidiecezji proszę podać właściwe dla siebie informacje o wyjściu pielgrzymki). Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 22 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.
8.     W dniach 16 - 25 sierpnia 2014 roku organizowana jest XXII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Kto wierzy nigdy nie jest sam” i wyruszy 16 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 5:30 z Białostockiej Katedry. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 15 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.30. Wymagany jest paszport. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 788 920 208 oraz na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz