Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 10 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (10.08.2014 r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
(10.08.2014 r.)
1.     Dzisiaj liturgia stawia nas wobec pytania o to, jaki obraz Boga nosimy w naszym sercu: czy jest to Bóg groźny, miotający piorunami, czy raczej jest to Ten, który przychodzi w podmuchu łagodnego powiewu i nieustannie czuwa nad nami. Poświęćmy na tę refleksję trochę czasu.
2.     W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. W naszym kościele Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego,  po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Archidiecezjalne Radio I.W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.
3.     W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
4.     Trwa akcja zbiórki artykułów szkolnych, zorganizowana z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Dary można składać do kosza w kaplicy. Zebrane artykuły zostaną wydane w wyprawkach szkolnych, dzieciom podopiecznym Parafialnej Caritas.
5.     Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego  i rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. o godz. 11.00. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskup Edward Ozorowski.
6.     Uroczysta Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. o godz. 14.00.  Do udziału w tym nabożeństwie zaproszeni są rolnicy i działkowcy, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe oraz wszyscy, którzy pragną powierzać Bogu problemy polskiej wsi i rolnictwa.
7.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz