Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 3 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (3.08.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(3.08.2014r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W lipcu zebrano 665zł. Rusza akcja zbiórki artykułów szkolnych, zorganizowana z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Dary można składać do kosza w kaplicy. Zebrane artykuły zostaną wydane w wyprawkach szkolnych, dzieciom podopiecznym Parafialnej Caritas.
2.     Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego. Niech ten obraz stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
3.     Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.
4.     Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie.
5.     Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem.
6.     W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
7.     W sobotę, 9 sierpnia, przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz