Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 17 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA (17.08.2014 r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
(17.08.2014 r.)

1.     Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w dzisiejszej liturgii słowa. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.
2.     Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi domownicy: dzieci, współmałżonek czy starsi rodzice.
3.     Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.
4.     W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.
5.     W sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.
6.     Trwa akcja zbiórki artykułów szkolnych, zorganizowana z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Dary można składać do kosza w kaplicy. Zebrane artykuły zostaną wydane w wyprawkach szkolnych, dzieciom podopiecznym Parafialnej Caritas.
7.     Msza Święta w intencji obrońców Białegostoku, zamordowanych w sierpniu 1920 roku, odprawiona zostanie w niedzielę 24 sierpnia b.r. o godz. 17.00, przy Pomniku Ofiar Mordu Bolszewickiego przy ul. Gen. Stanisława Maczka w Białymstoku. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskupa Edward Ozorowski Metropolita Białostocki.  Zapraszamy do uczestnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz