Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 31 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (31.08.2014r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 (31.08.2014r.)1.     Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

2.     Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie odprawiona o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

3.     Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

4.     Msza Święta z okazji 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w roku 1939, odprawiona zostanie w poniedziałek, 1 września br., o godz. 17.00, w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Senior Stanisław Szymecki. Zapraszamy do uczestnictwa.

5.     Tradycją lat ubiegłych, w pierwszych dniach września, organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. W tym roku pielgrzymka wyruszy już 30 raz w sobotę 6 września 2014 roku, spod Białostockiej Katedry o godz. 7.30. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w na trasie. 
6.   W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty szczególnie dzieci i młodzież.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz