Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 19 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (19.10.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

(19.10.2014r.)
1.     Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. W  naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiaj w Kościołach w Polsce są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych.
2.     Trwa miesiąc październik, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz. 17.30.
3.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00.
4.     Zapraszamy na uroczystą promocję Księgi Jubileuszowej Księdza Profesora Tadeusza Krahela pt. "Diecezja Wileńska. Szkice i studia". Odbędzie się ona w środę 29 października 2014 r. o godz. 17.00 w budynku Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 48.
5.     Fundacja Spe Salvi zaprasza na koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu Marcina Stycznia. W repertuarze znajdą się m.in. wiersze Karola Wojtyły z płyty „Pieśń o Bogu ukrytym”. Koncert odbędzie się w sobotę 25 października o godz. 19.00 w Auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w księgarni św. Jerzego na ul. Kościelnej 1 lub biurze Fundacji na ul. Warszawskiej 50.
6.     W tym tygodniu patronujĄ nam:
·        20 X – św. Jan Kanty, prezbiter;
·        21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup;
·        22 X – św. Jan Paweł II, papież, był pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz