Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 24 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (24.07.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA
(24.07.2016r.)

1.     Od środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.
2.     Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 7.00 i 18.00. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem. Z tej okazji po Mszy Św. o godz. 18.00 na parkingach przy kaplicy odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
3.     We wtorek, 26 lipca,  liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
4.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 130 zł i 2 $. Bóg zapłać za złożone ofiary.
5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
- 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;
- 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;
- 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;
- 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz