Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 30 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (30.08.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
(30.08.2015r.)
1.     Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom.
2.     We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.
3.     We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
5.     Wyprawki szkolne podopiecznym Caritas będą wydawane 1 września, w godzinach od 1600 do 1800. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli akcję zbierania artykułów szkolnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz