Łączna liczba wyświetleń

piątek, 29 kwietnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (1.05.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA
(1.05.2016r.)
1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
2.     2, 3 i 4 maja, w naszej parafii odbędzie się 40-godzinne nabożeństwo i odpust Św. Floriana.
- 2 maja, w poniedziałek, Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 18.00. Tego dnia spowiedź kandydatów do Bierzmowania o godz. 17.00. Próba generalna po Mszy Świętej wieczornej.
- 3 maja, we wtorek, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 18.00.
- 4 maja, w środę Odpust Św. Floriana i wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Bp Henryk Ciereszko, który przybędzie do naszej parafii jako następca Apostołów by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. Tego dnia Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Zapraszamy szczególnie na Msze Święte o godz. 9.00 i 10.30, kazanie będzie głosił Ks. Bp Henryk Ciereszko. Kandydaci do Bierzmowania wraz ze świadkami zbierają się tego dnia przed kaplicą o godz. 17.30.
3.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
4.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 10.30 dzieci klas III SP przystąpią do I Komunii Świętej. Osoby niezainteresowane prosimy aby przyszły tego dnia na Msze Święte o innych godzinach. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i rodziców, w sobotę 7 maja, o godz. 9.00.
5.     Od piątku, 6 maja, rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
6.     W zakrystii można nabyć majowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
7.     Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIII pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz. 7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.
8.     Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 16 maja 2016 upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć do 10 czerwca br. , ale będzie skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.
9.     Dnia 7 maja br. w Białymstoku odbędzie się „Droga do wolności - Bieg im. Ks. Stanisława Suchowolca", upamiętniający postać byłego kapelana białostockiej opozycji solidarnościowej  i niepodległościowej śp. ks. Stanisława Suchowolca. Zbiórka uczestników biegu o godz. 9 przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki, a start o godz. 10.00. Po zakończeniu biegu odbędzie się Festyn rodzinny przy kościele Niepokalanego Serca Maryi (Dojlidy), w czasie którego wystąpi polski zespół z Grodna. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
10.    Trwa kampania społeczna pod hasłem „Niech nikt Cię nie oszuka metodą na wnuka”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Białymstoku. Jej celem jest zapobieganie oszustwom finansowym, których ofiarami są najczęściej ludzie starsi. Informacje o kampanii i o tym jak się uchronić przed oszustami można znaleźć na plakatach, a także na stronie www.bialystok.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz