Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 29 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA (29.05.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
IX  NIEDZIELA ZWYKŁA
(29.05.2016r.)
1.     Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.
2.     Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała, o godz. 1730 są odprawiane Nieszpory Eucharystyczne. W czwartek na zakończenie oktawy przynosimy do błogosławieństwa wianki i zioła lecznicze. Również tego dnia po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo dzieci.
3.     W poniedziałek, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
4.     We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP.
5.     W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W tym dniu rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 1730.
6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7.     W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
8.     W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
9.     Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy Jan Paweł II w Białymstoku pamiątki i dokumenty wystawa czynna czerwiec - sierpień 2016 wernisaż wystawy 01 czerwca 2016 r., o godz. 1630 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.
10.  W niedzielę 5 czerwca br. będziemy przeżywać 25. rocznicę ustanowienia Diecezji Białostockiej oraz wizyty św. Jana Pawła II w Białymstoku. Za ten wielki dar Kościół Białostocki złoży dziękczynienie Bogu podczas Mszy Świętej w Katedrze Białostockiej o godz. 1100, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. W uroczystości uczestniczyć będą Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Celestino Migliore, biskupi Diecezji Łomżyńskiej i Drohiczyńskiej oraz biskupi pochodzący z Archidiecezji.
   Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym modlitewnym dziękczynieniu. W naszych modlitwach zanoszonych za pośrednictwem św. Jana Pawła II polecajmy Bogu wszystkich, którzy tworzą nasz Kościół lokalny, duchowieństwo, osoby konsekrowane i wiernych świeckich.
  Również 5 czerwca po południu odbędzie się Festyn Rodzinny w miejscu celebry papieskiej na Krywlanach. Festyn rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
   Szczegółowy program obchodów Jubileuszu 25-lecia znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej archibial.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz