Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 12 czerwca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA (12.06.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XI  NIEDZIELA ZWYKŁA
(12.06.2016r.)
1.     Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.
2.     Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz.17.40.
3.     Wznowiliśmy prace przy budowie Kościoła. Musieliśmy czekać na granit ze Szwecji, którym są obkładane fundamenty. Koszt z robocizną to 30.000 zł. Następnie będziemy obkładali klinkierem całą ścianę od ul. Wierzbowej. Klinkier plus robocizna to 172.000 zł. Zamówiliśmy duże okna od ul. Wierzbowej, koszt z montażem to 85.000 zł. Łączna kwota tych prac to 287.000 zł.
4.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę Kościoła.
5.     W dniach 24-26 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
Białostockie grupy wyruszają 24 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11.30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Lawendowa (kierownik grupy – ks. Mateusz Wasilewski), parafia odpowiedzialna: św. Kazimierza (ul. Św. Kazimierza 2), parafie wchodzące w skład grupy: św. Floriana, Królowej Rodzin, św. Faustyny Kowalskiej, Wszystkich Świętych, Matki Bożej Różańcowej, św. Krzysztofa (Zawady), Zmartwychwstania Pańskiego
Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17.00.
Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.
6.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        13 VI – św. Antoni z Padwy;
·        14 VI – bł. Michał Kozal;
·        15 VI – bł. Jolanta;
·        17 VI – św. Brat Albert Chmielowski;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz