Łączna liczba wyświetleń

sobota, 4 marca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (05.03.2017r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(05.03.2017r.)

1.                 Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
2.                 Tradycyjnie w I niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek Caritas dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W lutym zebrano 614 zł., wydano 32 talony po 40 zł.
3.                 Droga Krzyżowa w naszej kaplicy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 16.30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
4.                 W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
5.                 We czwartek - 09 marca 2017 r. - przypada 28 r. ocalenia Miasta po katastrofie pociągu przewożącego chlor. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.30 przy krzyżu upamiętniającym wykolejenie się pociągu, potem Droga Krzyżowa ul. Poleską i 1000 - lecia PP do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem JE ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.
6.                 W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla misjonarzy.
7.                 W następną niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum wraz z Rodzicami, po Mszy Św. O godz. 12.00. Obecność obowiązkowa!
8.                 Dziś w Klubie "Jubilat" przy ul. Głowackiego o godz. 16.00 Grupa Teatralna z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie przedstawi spektakl o życiu Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny . Serdecznie zapraszamy naszych parafian do obejrzenia tego interesującego przedstawienia. Wstęp wolny!
9.                 5 marca 2017 r. o godz. 15:00 w Katedrze Białostockiej ks. Adam Siegieniewicz wygłosi konferencję o RODZINIE jako ostoi chrześcijaństwa i filarze kościoła chrześcijańskiego oraz zagrożeniach duchowych rodzin pt. „Rodzina - ostatni bastion - czy jesteś gotów?”. Konferencja objęta jest honorowym patronatem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego
10.            Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje małżeństw niesakramentalnych 12 i 13 marca 2017 roku w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 12 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 13 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 droga krzyżowa z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Bogusław Urban.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz