Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 19 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.03.2018r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(18.03.2018r.)

1.     W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2.     Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. W poniedziałek i wtorek, Msze Św. rekolekcyjne dla ogółu wiernych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwa rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 - szkoły średnie, o godz. 11.00 - szkoła podstawowa. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.

3.     W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

4.     W sobotę, 24 marca, od godz. 9.00, odbędą się w naszej parafii odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii.

5.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony przy ołtarzu. Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza paschałki w cenie 10 zł.

6.     Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. 

7.     Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne.

8.     Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 23 marca br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz