Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 28 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (28.02.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(28.02.2015r.)
1.     Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia.
2.     Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą w konfesjonale.
3.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
4.     1 marca, we wtorek, imieniny obchodzi Ks. Radosław Garbecki, a 4 marca, w piątek - Uroczystość Św. Kazimierza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej, jest to dzień imienin księdza proboszcza. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach.
5.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony przy ołtarzu.
6.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 8 520 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
7.     1 marca g. 17.00 - Marsz Żołnierzy Wyklętych, kino TON
1 marca g. 17.30 - widowisko historyczne, Białystok ul. Młynowa 14 projekcje filmów w kinie TON:
3 marca o godz. 19:00 - "Młot", wstęp wolny
10 marca o godz. 19:00 - "Kadry NSZ", wstęp wolny
11 marca o godz. 19:00 - „Ludobójstwo”, bilet 10 zł.
8.  Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKE  REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch  terminach i w dwóch Ośrodkach:
I termin: 6-7-8 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je ks. Piotr Sosnowski, Salezjanin z Różanegostoku. Hasło rekolekcji: Wejdź w Miłosierdzie.
II termin: 13-14-15 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek),  codziennie o godz. 19.30  w Archikatedrze Białostockiej. Poprowadzi je o. Łukasz Kubiak, Dominikanin z Warszawy. Hasło rekolekcji: Brama Miłosierdzia.
9.     REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6 -7- 8 marca br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Henryk Droździel z Zakonu Jezuitów. Zapraszamy do uczestnictwa.
10.  UROCZYSTA  MSZA ŚWIĘTA  KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br.  (piątek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystościach wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz