Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 25 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (25.09.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA
(25.09.2016r.)

1.     Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Dzisiaj po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek jako pomoc materialna ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.
2.     W środę, 28 września o godz. 15.00 w ramach akcji „Rozniecić iskrę Bożego Miłosierdzia” będzie odprawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego na placach i skrzyżowaniach głównych ulic Białegostoku. Na terenie naszej parafii Koronka będzie odmawiana przy skrzyżowaniu ulicy Antoniukowskiej z ulicą Wierzbową.
3.     W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce.
4.     Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
5.     Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej  odbędzie się w sobotę 1 października br.  Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00. Po Mszy Świętej przewidziane są: Różaniec,  konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
6.     Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku obchodzi w tym roku 20 - lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich absolwentów Studium na obchody jubileuszowe 1 października 2016 roku o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym w Białymstoku, ul. Kościelna 1a. O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia w katedrze białostockiej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Henryka Ciereszko. 
7.     Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona  w niedzielę 2 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Zapraszamy do uczestnictwa.
8.     Przyjmujemy na wypominki które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 16.00. Kartki wypominkowe można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.
9.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 10 050zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
10.                        W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        27 IX – św. Wincenty à Paulo;
·        28 IX – św. Wacław;
·        30 IX – św. Hieronim;
·        1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz