Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 19 lutego 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.02.2012

1.     Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o Chrystusie, który przychodzi do człowieka ze swoją mocą. Do człowieka, który prosi o interwencję Boga i ludzi. Ewangeliczny paralityk miał szczęście w swoim nieszczęściu, iż znaleźli się ludzie, którzy zadali sobie wiele trudu, by go zanieść do Chrystusa.
2.     Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00.
3.     Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw             i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
4.     Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godzinie 16.30,       a Gorzkie Żale w środy i niedziele o godz. 16.30.
5.     W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 45 Tydzień Modlitw             o Trzeźwość Narodu.
6.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 7800 zł., Bóg zapłać za złożone ofiary.
7. Zapraszamy na stronę http://www.florian.bialystok.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz