Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 27 września 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27.09.2015r.)
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
(27.09.2015r.)

1.     Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych.
2.     Jutro o godz. 1500 w ramach akcji „Rozniecić Iskrę Bożego Miłosierdzia”, będzie odprawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego na placach i przy skrzyżowaniach głównych ulic Białegostoku. Na terenie naszej parafii Koronka będzie odprawiana przy sklepie „Stokrotka” na ul. Antoniukowskiej.
3.     We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
4.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
5.     W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc, codziennie o godz. 1730. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
6.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 1600. Kartki wspominkowe można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.
7.      W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 10 010 zł i 10 $.
8.  Rycerstwo Niepokalanej Archidiecezji Białostockiej oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zapraszają na wystawę „ONA ZETRZE GŁOWĘ TWOJĄ” RYCERSTWO NIEPOKALANEJ Otwarcie wystawy 30 września 2015 r., o godz. 1630 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48, tel. 85 732 40 40.
9.     Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16 - 18 października 2015 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.
10. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej  odbędzie się w sobotę 3 października br. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00. Po Mszy Świętej przewidziane są: Różaniec,  konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz