Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 29 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2015r.
1.     Dzisiaj 1 niedziela Adwentu - początek roku kościelnego oraz początek Roku Jubileuszowego związanego z 1050 rocznicą chrztu Polski.
2.     Od dzisiaj można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w zakrystii WIGILIJNE  OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. Opłatki będą też rozprowadzane w kancelarii parafialnej. Złożone ofiary będą przeznaczone na prace przy budowie naszego kościoła.
3.     CARITAS  już kolejny raz rozpoczyna dzisiaj doroczną akcję WIGILIJNE  DZIEŁO  POMOCY  DZIECIOM – pod hasłem: „Głodni Miłosierdzia”. Wolontariusze rozprowadzają świece na nasze wigilijne stoły. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z biednych rodzin. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania.
4.     Rozpoczynają się adwentowe Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny tzw Roraty. Począwszy od  jutra  w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy Św. Roratniej o godz. 7.00 Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece w domu, trzeba odpowiednio przygotować.
5.     W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca.
6.     REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6 - 7 - 8  grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Zamorski z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.
7.     Za tydzień tradycyjnie już w II Niedzielę Adwentu w kościołach w całym kraju będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.
8.     Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Radosława. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Radosław w kancelarii ma dyżur w środy i piątki.
9.     Zachęcamy osoby, zwłaszcza panie, do sprzątania naszego kościoła. Sprzątanie jest w każdą sobotę o godz. 8.00
·          Święto św. Andrzeja, Apostoła (30.11).
·          Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana (3.12).
·          Wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy (4.12).
·          Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z dzieł miłosierdzia (6.12).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz