Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 10 kwietnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA (10.04.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
(10.04.2016r.)
1.     Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.
2.     W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu    z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
3.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła. A we Mszy Świętej o godz. 10.30 będą uczestniczyli uczniowie klas III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej.
4.     Parafialny Zespół Caritas zawiesza swoją działalność dlatego prosimy nie przynosić starej i używanej odzieży do parafii, można je przekazywać do PCK.
5.     Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz