Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 23 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (23.04.2017r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 (23.04.2017r.)
1.     Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.
2.     Dzisiaj po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na pomoc Narodowi Syryjskiemu.
3.     W dniu dzisiejszym odbywa się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia może dołączyć o godzinie 13.45 przy skrzyżowaniu ulic Wierzbowej z Antoniukowską.
4.     W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
5.     Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili Uroczystość Św. Jerzego, Męczennika, głównego patrona naszej Archidiecezji.
6.     We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje.
7.     W środę, 26 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
8.     W sobotę, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
9.     W piątek, 28 kwietnia, Ks. Biskup Henryk Ciereszko udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Próby przed Bierzmowaniem odbędą się, we wtorek i w środę o godzinie 18.00. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania wraz ze świadkami, w czwartek o godz. 17.00, próba generalna o godzinie 18.00. W piątek, w dniu Bierzmowania kandydaci wraz ze świadkami zbierają się przed kaplicą o godz. 17.30.
10.            W ubiegłą niedziele na budowę kościoła zebraliśmy 11 170zł., 20 Funtów, 20 $ i 30 Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.
11.            Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIV pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 6 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz