Łączna liczba wyświetleń

sobota, 6 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (7.05.2017r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
 (7.05.2017r.)
1.     Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
2.     Dzisiaj parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W kwietniu zebrano 815 zł.
3.     W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
4.     W naszej Świątyni codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
5.     W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
6.     W zakrystii można nabyć majowy numer  „Drogi Miłosierdzia”.
7.     W przyszłą niedzielę we Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci klas III SP przystąpią do I Komunii Świętej. Osoby niezainteresowane prosimy aby tego dnia przyszły na Mszę Świętą o innych godzinach. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i rodziców, 13 maja, w sobotę o godz. 9.00.
8.     Konferencja pt. „Geniusz mężczyzny. Geniusz kobiety” odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, w czwartek, 11 maja, o godz. 18.00. Głównym tematem będzie: powołanie mężczyzny i kobiety, ich odmienność i podobieństwo oraz wzajemne relacje. Organizatorami są Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz