Łączna liczba wyświetleń

sobota, 12 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (13.05.2018r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

(13.05.2018r.)

1.     Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2.     W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3.     Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć komunię św. Czas komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4.     Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30.

5.     Dnia 15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny /ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ/. Z tej okazji w 15 maja 2018 roku o godz. 18.00 w katedrze białostockiej odbędzie wspólna modlitwę w intencji rodzin. W programie: Eucharystia w intencji rodzin Archidiecezji Białostockiej z nauką stanową dla rodzin, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa rodzin i błogosławieństwo rodzin Najświętszym Sakramentem.

6.     Modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizowane przez wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia Archidiecezji Białostockiej odbędzie się dnia 19 maja br. w Katedrze Białostockiej. Rozpoczęcie o godz. 20:00, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Bpa Henryka Ciereszki o godz. 22.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7.     Coroczny cykl koncertów kameralnych pt.Muzyka w Starym Kościele organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpocznie się w niedzielę 20 maja o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym koncertem Orkiestry Kameralnej SINFONIA ACADEMICA. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 27 maja, 3 czerwca oraz 17 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

8.     VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 - 2 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do wyjazdu we własnym zakresie oraz w formie zorganizowanej. W Białymstoku organizowany jest wyjazd autokarowy z nawiedzeniem grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz nawiedzeniem Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Bliższe informacje oraz zapisy pod nr tel. 664 780 079.

9.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Świętej o godz. 10.30 będą uczestniczyli uczniowie klasy IV SP, przeżywający I rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w sobotę 19 maja, o godz. 9.00.

10.   W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

11.                       W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        14 V – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

·        16 V – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz