Łączna liczba wyświetleń

sobota, 21 kwietnia 2012

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 kwietnia 2012
1.     Często, za świętym Tomaszem, mówimy: „szukam Boga”. Tymczasem już wiemy: nie trzeba Go szukać. Bóg jest, i to zawsze. Trzeba Go tylko rozpoznać. I to niech na nas ciąży obowiązek dawania świadectwa, że Bóg jest i można Go rozpoznać.
2.     Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
3.     Jutro uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywia naszą wiarę.
4.     We wtorek 24 kwietnia Uroczystość Św. Jerzego męczennika, głównego patrona Archidiecezji Białostockiej i naszego seminarium.
5.     W środę, 25 kwietnia świętego Marek Ewangelista. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Prośmy także o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
6.     W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 9 400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. W minionym tygodniu zaleliśmy stropy nad kaplicami i zakrystią. Wartość tej inwestycji to 111 000 zł. Trwa obecnie budowa ścian kościoła do wysokości 12 metrów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz