Łączna liczba wyświetleń

środa, 15 sierpnia 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12 sierpnia 2012

1.      Chrystus w dzisiejszej Ewangelii przypomniał nam, że nikt nie może do Niego przyjść, czyli w Niego uwierzyć, jeżeli nie zostanie mu dana łaska od Ojca w Niebie.
2.      W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na Archidiecezjalne Radio I.
3.      Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
4.      Trwa akcja zbiórki artykułów szkolnych, zorganizowana z myślą o zbliżającym się roku szkolnym. Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Dary można składać do kosza przy ołtarzu.
5.      W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·         we wtorek, 14 sierpnia – święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka;
·         w piątek, 17 sierpnia – święty Jacek. Żył w XII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz