Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 7 października 2012

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 (7.10.2012r.)  
1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera  ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii.           We wrześniu zebrano 551 zł., wydano 37 paczek żywnościowych oraz 20 wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii i opłacono obiady w szkole dla trojga dzieci.
2.     Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Zawsze chętnie korzystamy z Bożego miłosierdzia, ale Bóg chce, żebyśmy też i my byli w świecie Jego narzędziami w czynieniu miłosierdzia wobec innych. Przez cały tydzień można składać produkty żywnościowe do kosza ustawionego w prezbiterium.
3.     Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy o godz. 17.30.
4.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawione 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00. Kartki wypominkowe do nabycia              w kaplicy i kancelarii.
5.     Kółko Różańcowe pod wezwaniem Św. Floriana                              z ul. Broniewskiego, na budowę Kościoła złożyło ofiarę                  w wysokości 580 zł. Bóg zapłać.
6.     11 października, w czwartek, nastąpi otwarcie Roku Wiary, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00.
7.     Koncert „Wiara, Nadzieja i Miłość” – Tryptyk Smoleński, odbędzie się w dniu 13 października, w sobotę o godz. 19.00         w Białostockiej Katedrze.
8.     W przyszłą niedzielę, 14 października, Mszę Św. o godz. 12.00     w naszym nowo budującym się Kościele odprawi Ks. Abp Edward Ozorowski i dokona poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego. Zapraszamy naszych parafian do licznego udziału       w tej uroczystości. Osoby starsze niech zaopatrzą się w coś do siedzenia.
9.     W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również tego dnia         o godz. 19.30 Ks. Abp Edward Ozorowski w Katedrze odprawi Mszę Św. z okazji inauguracji roku akademickiego.
10.                W zakrystii można nabyć październikowy numer „Drogi Miłosierdzia”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz