Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 14 kwietnia 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
(14.04.2013r.)  
1.     Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W marcu zebrano 826 zł., wydano 54 paczki żywnościowe świąteczne, oraz 38 paczek ze słodyczami i zabawkami dla dzieci. Opłacono obiady w szkole dla trojga dzieci. Dochód ze sprzedaży paschałów i chlebków wielkanocnych wyniósł 607 zł., będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. W ubiegłą niedzielę na Caritas Archidiecezjalną zebrano 861zł. Bóg zapłać.
2.     Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
3.     W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna. Zatem nie tylko dzisiaj, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
4.     We wtorek, 16 kwietnia, przypadają 86. urodziny Ojca Świętego Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach polecajmy Bożej opatrzności jego osobę.
5.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Św. o godz. 10.30 biorą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Na to spotkanie dzieci przynoszą świece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz