Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 7 kwietnia 2013

OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA
(7.04.2013r.)  
1.     Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
2.     Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
3.     Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Msze Św. O godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4.     W środę, 10 kwietnia o godz. 18.00 Ks. Abp. Edward Ozorowski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Intencje tego dnia z godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 7.00. Próby przed Bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek i wtorek, po Mszy Św. o godz. 18.00. Spowiedź Bierzmowanych, świadków i rodziców, we wtorek o godz. 17.00. W dniu Bierzmowania, w środę kandydaci do Bierzmowania wraz ze świadkami zbierają się przed Kościołem o godz. 17.30.
5.     W nadchodzącą środę, 10 kwietnia, przypada 3. rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego narodu, naszej Ojczyzny.
6.     W zakrystii można nabyć kwietniowy numer „Drogi Miłosierdzia”.
7.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz