Łączna liczba wyświetleń

sobota, 25 maja 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
(26.05.2013r.)

2.     Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
3.     Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
4.     W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy naszych parafian do udziału w procesji ogólnomiejskiej, która wyruszy z Katedry do Kościoła Św. Rocha po Mszy Św. o godz. 10.00. Procesja z naszej parafii wyruszy po Mszy Św. o godz. 9.00 i dołączy do procesji ogólnomiejskiej.
5.     W oktawie Bożego Ciała, od piątku, o godz. 17.30, będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
6.     W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
7.     1 czerwca, w sobotę Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe.
8.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9300zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9.     W przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz