Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 czerwca 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

(2.06.2013r.)

1.     Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 17.40 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

2.     Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

3.     Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 17.30 są odprawiane Nieszpory Eucharystyczne. W czwartek, 6 czerwca, na zakończenie oktawy przynosimy do błogosławieństwa wianki i zioła lecznicze. Również tego dnia po Mszy Św. będzie błogosławieństwo dzieci.

4.     W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

5.     W pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A w sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
6. Parafialny Caritas wydaje dzieciom paczki z okazji Dnia Dziecka we wtorek 4 czerwca w godz. 16.00-18.00. 
7. W zakrystii można nabyć czerwcowy numer "Dróg Miłosierdzia".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz