Łączna liczba wyświetleń

sobota, 13 lipca 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
(7.07.2013r.)
1.     Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W czerwcu zebrano 930 zł., wydano 46 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla trojga dzieci. W lipcu i sierpniu Caritas nie będzie pełnił dyżurów. Informacje o terminie zebrania rodziców wysyłających dzieci na kolonie letnie z Caritas są wywieszone na tablicy ogłoszeń przy Caritasie.
2.     W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.
3.     Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.
4.     27 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca-12 sierpnia 2013r. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane od 22 do 29 lipca  w godz. 16.00-19.00, w piwnicy akademickiej przy Białostockiej Katedrze.
5.     W zakrystii można nabyć lipcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
6.     W tym tygodniu patronujĄ nam:
·        8 VII – Święty Jan z Dukli.
·        12 VII – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup.
·        13 VII – Święty Andrzej Świerad i  Benedykt, pustelnicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz