Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 4 sierpnia 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(4.08.2013r.)
1.     W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
2.     W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
3.     W ubiegłym miesiącu zebrano na Parafialną Caritas 742 zł. Bóg zapłać! Zaczynamy akcję zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. Dary można składać do kosza przy ołtarzu.
4.     W tym tygodniu patronujĄ nam:
·        8 VIII – Święty Dominik, prezbiter;
·    9 VIII – Święta Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, dziewica i męczennica współpatronka Europy. 
10 VIII - Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz