Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 11 sierpnia 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
(11.08.2013r.)
1.     Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
2.     W nadchodzący czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na Archidiecezjalne Radio I. Tego dnia w Białostockiej Katedrze o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny z okazji Święta Wojska Polskiego i Rocznicy Cudu nad Wisłą.
3.     Trwa akcja zbiórki artykułów szkolnych zorganizowana z myślą o zbliżającym się roku szkolnym. Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Dary można składać do kosza przy ołtarzu.
4.     Trwają prace wewnątrz naszego budującego się kościoła. Są stawiane stemple, później będzie deskowanie, a następnie będą ustawiane szalunki pod strop i nadciągi. Wykonywane prace nie są widziane na zewnątrz. Dzisiaj po Mszy Św. można wejść na teren budowy i zobaczyć jak te prace są prowadzone. Koszt całego stropu : stemple, robocizna, stal, beton, wyniesie ok. 300 tys. zł.
5.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
6.     W tym tygodniu patronujĄ nam:
·        14 VIII – Święty Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.
·         17 VIII – Święty Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz