Łączna liczba wyświetleń

sobota, 19 października 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
(20.10.2013r.)
1.     Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Dzisiaj w Kościołach w Polsce są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych.
2.     Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godzinie 17.30 gromadzimy się na modlitwie różańcowej.
3.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00.
4.     Składamy serdeczne podziękowanie paniom, za umycie okien i sprzątanie kaplicy.
5.     Chcemy uwrażliwić naszych parafian by nie dawali pieniędzy żebrzącym w kaplicy, bądź w obrębie kaplicy, często są to naciągacze. Pieniądze które chcemy dać biednym, przekażmy na Caritas który wspiera ubogie rodziny z naszej parafii.
6.     W tym tygodniu patronujĄ nam:
·        21 X – Błogosławiony Jakub Strzemię;
·        22 X –Błogosławiony Jan Paweł II;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz