Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 6 października 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
(6.10.2013r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.30 różańcowym nabożeństwie.
2.     W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października.
3.     Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Po Mszach Świętych, są zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii.
4.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00. Kartki wypominkowe można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.
5.     W zakrystii można nabyć październikowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
6.     W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
7.      Również w przyszłą niedzielę, we Mszy Św. O godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Św. konferencja, obecność obowiązkowa. Również tego dnia o godz. 19.30 Ks. Abp E. Ozorowski w Katedrze odprawi Mszę Św. z okazji inauguracji roku akademickiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz