Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 3 listopada 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
(3.11.2013r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W październiku zebrano 645zł, wydano 49 paczek żywnościowych i 36 ze słodyczami dla dzieci, opłacono obiady w szkole dla jednego dziecka. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki żywności, pod hasłem „Podziel się posiłkiem” w dniach 4 i 5 października. Zebrano 728kg. Żywności. Zapraszamy chętnych, którzy dysponują wolnym czasem o włączenie się w przedświąteczną zbiórkę żywności. Chętni mogą się zgłaszać do Parafialnej Caritas.
2.     Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.
3.     W czwartek, 7 listopada rozpoczyna się w Bazylice Metropolitalnej Nowenna Opieki N. M. P. Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, codziennie o godz. 18.00.
4.     W sobotę, 9 listopada, będziemy świętować rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.
5.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Św. o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Św. konferencja. Również tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na Kościół prześladowany.
6.     W zakrystii można nabyć listopadowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz