Łączna liczba wyświetleń

sobota, 9 listopada 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
(10.11.2013r.)
1.     Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary na Kościół prześladowany.
2.     Dzisiaj odbędzie się Białostocki Marsz Niepodległości. Początek o godz. 17.00, zbiórka przed Kinem Ton.
3.     Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00.
4.     W sobotę, 16 listopada Uroczystość N M P Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, głównej patronki naszej Archidiecezji. Msze Św. w naszym Kościele o godz. 7.00 i 17.00.
5.     W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
6.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz