Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 10 lutego 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA (9.02.2014r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA
(9.02.2014r.)
1.     Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym.
2.     Od poniedziałku, w dni powszednie będą odprawiane Msze Św. wieczorne o godz. 17.00. Kancelaria będzie również czynna popołudniu od godz. 15.30 do 16.30.
3.     We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W naszym kościele Mszę św. będziemy sprawować o godz. 7.00 i 17.00.
4.     Zaś w piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta.  
5.     Ruch Rodzin Nazaretańskich, wznawia spotkania formacyjne we wtorki o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.
6.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
7.     UROCZYSTE MSZE ŚWIĘTE KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI będą sprawowane  w sobotę 15 lutego 2014 roku:
- w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej o godz.  10.00, pod przewodnictwem Biskupa Henryka Ciereszki
    oraz
- w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej o godz. 18.00, pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego.

    Szczegółowy program uroczystości ku czci bł. ks. Michała Sopoćki znajduje się w lutowym numerze miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” oraz na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej.
8.     Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” zaprasza na Mszę św. z okazji 25. rocznicy śmierci  ks. Stanisława Suchowolca. Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, zostanie odprawiona w niedzielę 16 lutego 2014 r. o godz. 11.30 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, przy ul. ks. Stanisława Suchowolca 27. Kazanie wygłosi biskup Antoni Dydycz.
9.     W ubiegłą środę, w naszej parafii zakończyliśmy kolędę. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie księży w waszych mieszkaniach oraz za ofiary złożone na budowę kościoła i księdzu po kolędzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz