Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 16 lutego 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA (16.02.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 VI NIEDZIELA ZWYKŁA
(16.02.2014r.)
1.      W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w Ewangelii Jezus kontynuuje swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić.
2.      Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary. Niedawno zakończony Rok Wiary odkrył przed nami wielkie bogactwo środków, które mogą nam pomóc pogłębiać naszą wiarę, abyśmy potrafili o niej świadczyć.
3.      Możemy również włączyć się w działalność grup i wspólnot, jakie istnieją na terenie naszej parafii.
4.      Dzisiaj i w tygodniu przy wyjściu z kaplicy są zbierane podpisy jako protest przeciwko sprzedaży lasów państwowych.
5.     Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku zapraszają do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Podaruj Kroplę Miłości”. W niedzielę 16 lutego w godzinach od 10:00 do 15:00 przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie prowadzona akcja poboru krwi w ambulansie. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 roku życia do oddawania krwi, która jest stale potrzebna. Akcja będzie prowadzona również przez cały tydzień od 16 do 21 lutego w siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku, przy ul. Skłodowskiej – Curie 23 w godzinach pracy Centrum.
6.      W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. Biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr i my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.
7.      W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przez przedstawicieli seminarium duchownego będą przeznaczone na potrzeby tej uczelni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz