Łączna liczba wyświetleń

sobota, 29 listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU (30.11.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
(30.11.2014r.)
1.     Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
2.     Caritas rozprowadza świece, pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.
3.     W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 będą odprawiane „roraty”, czyli Msze Święte o Matce Bożej.
4.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
5.     Przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii, w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
6.     Z woli Papieża Franciszka, od I Niedzieli Adwentu 2014, do 2 lutego roku 2016, w całym kościele katolickim będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, Proroctwo, Nadzieja - życie konsekrowane w kościele dzisiaj”…
7.    REKOLEKCJE ADWENTOWE pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 7 - 8 - 9  grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza Święta codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi o. Michał Paluch z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.
8.     Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego roku 2016  w całym Kościele Katolickim będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Niech ten czas będzie dla nas wszystkich okazją do modlitwy za tych, którzy realizują swe powołanie w Zakonach, w Instytutach Świeckich czy w Indywidualnych Formach Życia Konsekrowanego. Niech będzie też czasem modlitwy o nowe, święte powołania do służby Bogu i ludziom we wspólnocie Kościoła.
9.     Według obowiązującego prawa od 1 września do szkół mają pójść wszystkie dzieci z rocznika 2009. Najmłodsze z nich będą miały tylko 5 lat i 8 miesięcy! Jest jeszcze szansa na zmianę prawa. Trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Rodzice chcą mieć wybór", która dotyczy nie tylko sześciolatków w szkole ale także wpływu rodziców na treści przekazywane w szkołach i przedszkolach, tak by rodzice mogli nie zgodzić się np. na zajęcia w duchu ideologii gender. Jeśli uda się zebrać 100 tysięcy podpisów posłowie będą musieli zająć się projektem "Rodzice chcą mieć wybór". Na dziś brakuje ponad 30 tysięcy podpisów. Inicjatorzy akcji gorąco apelują o pomoc w zbiórce. Wystarczy wejść na stronę www.rzecznikrodzicow.pl, pobrać formularz, zebrać podpisy i odesłać pocztą na adres podany na formularzu. Do końca akcji, 12 grudnia, zostały tylko dwa tygodnie." Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przekazaniu informacji. Więcej informacji o akcji w Gościu Niedzielnym.
Tomasz Elbanowski Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Rodzice chcą mieć wybór"
10.                        W tym tygodniu patronują nam:
·        3 XII – św. Franciszek Ksawery;
·        4 XII – św. Barbara;
·        6 XII – św. Mikołaj;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz