Łączna liczba wyświetleń

sobota, 6 grudnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU (7.12.2014 r.)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU
(7.12.2014 r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
2.     Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W listopadzie zebrano 668zł, wydano 50 paczek żywnościowych. Caritas rozprowadza świece, pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.
3.     Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinie łaski.
4.     W sobotę, 13 grudnia przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. Tego dnia, od godz. 9.00, w naszej parafii odbędą się odwiedziny chorych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
5.     W przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 10.30 będą uczestniczyć uczniowie klas III SP przygotowujący się do I Komunii Św., po Mszy Św. będzie poświęcenie medalików. We Mszy Św. o godz. 12.00 uczestniczą uczniowie klas III Gimnazjum, przygotowujący się do Bierzmowania - obecność  obowiązkowa.
6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
7.     Przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii, w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
8.   Kółka różańcowe z naszej parafii złożyły ofiarę w wysokości 800zł na budowę kościoła. Bóg zapłać za ten dar.
9.     W zakrystii można nabyć grudniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
10. AKADEMICKE  REKOLEKCJE  ADWENTOWE odbędą się w dniach 14 – 15 – 16 grudnia (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Rekolekcje te poprowadzi ks. Przemysław Kawecki, Salezjanin.
11.SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 18 grudnia (czwartek) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Orkiestry kameralnej Sinfonia Academica oraz Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją Edwarda Kulikowskiego.
Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.
12.Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych odbędzie się dnia 14 grudnia 2014 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z homilią oraz spotkanie adwentowe. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
13.Fundacja Działań i Badań Społecznych „SocLab” z radością pragnie zaprosić na konferencję „Seniorzy partycypują”, która odbędzie się 15 grudnia 2014 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, Białystok, piętro I, s. 115, godz. 9.30). Celem konferencji „Seniorzy partycypują” jest rozpoczęcie dyskusji na temat potencjału seniorów jako aktywnych i świadomych swoich praw obywateli, ludzi aktywnych społecznie. W czasie spotkania będą przedstawione przykłady takiej aktywności, jak również działań wspierających osoby starsze z takich miast jak Poznań, Warszawa czy Gdynia. Opowiedzą o swoich pomysłach aktywizowania starszych przedstawiciele i przedstawicielki takich organizacji jak Akademia Plus 50 i Uniwersytet Trzeciego Wieku (Białystok), Fundacja „Zaczyn” (Warszawa), Stowarzyszenie Miasta w Internecie (Tarnów) czy stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” (Warszawa). Podczas konferencji zaprezentowany zostanie również raport z badań Fundacji SocLab na temat aktywności społecznej i obywatelskiej starszych białostoczan. Jednym z elementów konferencji będzie również debata na temat kierunku i kształtu polityki senioralnej w województwie podlaskim i w Białymstoku. Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji i dyskusji na temat miejskiej polityki senioralnej. Ze szczegółami konferencji można zapoznać się na stronie internetowej Fundacji SocLab www.soclab.org.pl
14.Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie osoby samotne, potrzebujące, ubogie oraz rodziny wielodzietne na prawdziwą Wigilię w dniu 24 grudnia 2014 roku. Wspólny posiłek, kolędowanie oraz modlitwa odbędą się w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3, o godz. 14.00. Swoją obecnością zaszczycą nas JE Ks. Abp Edward Ozorowski, Ks. Bp Henryk Ciereszko oraz przedstawiciele władz Białegostoku. Wszystkie osoby otrzymają ciepły posiłek na miejscu oraz żywność do domu, a na dzieci będą czekały paczki z drobnymi słodkimi upominkami od Św. Mikołaja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz