Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 26 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (26.04.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
(26.04.2015r.)
1.     Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania.
2.     W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
3.     W piątek, 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele codziennie o godz. 17.30. Tego dnia (piątek 1 maja) Biskupi udzielają dyspensy od pokarmów mięsnych.
4.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
5.     2, 3 i 4 maja w naszej parafii, 40-godzinne nabożeństwo i odpust Św. Floriana. 2 maja w sobotę przeniesiona Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 12.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
6.     3 maja, w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
7.     Porządek Mszy Świętych podczas odpustu podamy w przyszłą niedzielę.
8.     W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 9 570 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9.     Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXII pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 2 maja o godz. 7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień.   Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zabieramy ze sobą flagi.
Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz